KLÄDSKÅP, nyrenässans, trä, 1800-talets andra hälft.

386170. KLÄDSKÅP, nyrenässans, trä, 1800-talets andra hälft.

Två lådor, en dörr, samt med fyra lösa hyllplan invändigt. Svarvad och skuren dekor. Blyertsskrift på baksidan med trolig datering 1862.
Längd 78 cm.
Bredd 42 cm.
Höjd 166,5 cm.

Bruksslitage, skador, kompletterad.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 78 cm.
Bredd 42 cm.
Höjd 166,5 cm.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 479