BESTICK, 11 + 1 st, bl.a Gustaf Möllenborg, Stockholm, tidigt 1900-tal, vikt 780 gram.

386045. BESTICK, 11 + 1 st, bl.a Gustaf Möllenborg, Stockholm, tidigt 1900-tal, vikt 780 gram.

6 st skedar, Gustaf Möllenborg, 1903 samt 1905, längd 22 cm, vikt 386 gram.
1 st sked, C E Halldin, Kopparberg, 1881, längd 21,5 cm, vikt 62 gram.
5 st gafflar, Gustaf Möllenborg, 1907 samt 1915, längd 20,5 cm, vikt 341 gram.

Samtliga bestick med monogram AÖ.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 945