DOKUMENT, KVITTON M M, 17/18/1900-tal.

385895. DOKUMENT, KVITTON M M, 17/18/1900-tal.

Dokument från 1793, undertecknat av greve Michael Anckarsvärd (1742-1838), som 1790-1810 var landshövding i Kalmar.
Fraktkvitto 1872 för transport åt Kalmar Enskilda Bank med åf KalmarSund No 1.
Kvitto från 1867 gällande 13 lotter i Kalmar Enskilda Bank.
Depositionsbevis 1875 och 1906 med samma bank.
"Kommunikationsresolution"
11 andra affärshandlingar, därav 8 handskrivna (1800-tal).

Ålders- och bruksslitage.
Veck, fläckar och riss förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

"Kommunikationsresolution"

Ålders- och bruksslitage.

Antal besök: 1 223