Figurin Elefant Vicke Lindstrand, höjd 16 cm.
Figurin Hare, okänd tillverkare, bredd 5 cm, längd 10 cm, höjd 7 cm.
Figurin Fågel, Gunnar Nylund, Rörstrand, höjd 13,5 cm.
Vas Harpäls, Gustavsberg, höjd 16 cm Gustavsberg.
Ytterfoder, "Vinda", Stig Lindberg, Gustavsberg, höjd 12,5 cm.
Ytterfoder 3 st, Gunnar Nylund, Rörstrand, diameter 15,5 cm, höjd 13 cm.
Bruksslitage.
Fågel, med liten nagg.
Bruksslitage.
Fågel, med liten nagg.