JEAN-BAPTISTE OUDRY. Hans art. Jakthundar skrämmer fåglar på flykt, olja på duk, osignerad, 1700-tal.

385609. JEAN-BAPTISTE OUDRY. Hans art. Jakthundar skrämmer fåglar på flykt, olja på duk, osignerad, 1700-tal.

Ca 58 x 74 cm.

Proveniens: Portugisisk diplomatfamilj.

Dubblerad, renoverad, restaurerad. Krackeleringar, färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ca 58 x 74 cm.

Antal besök: 1 644