KÖNIGSSEE MIT BLICK AUF WATZMANN. Sällsynt perspektiv, ljus färgpalett.

385498. KÖNIGSSEE MIT BLICK AUF WATZMANN. Sällsynt perspektiv, ljus färgpalett.

Olja på duk, signerad F. Dreessen nere till vänster och daterad 1944, original ek ram. Mått ca. 115 x 87 cm, målning 98 x 70 cm.

Mindre tecken på åldrande.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre tecken på åldrande.

Antal besök: 1 036