385157. SEKRETÄR, teak, troligen gesällarbete, 1900-talets mitt.
Utfällbar skiva, invändiga skåp och fack. Två lådor. Längd 84 cm. Bredd 36 cm. Höjd 123 cm.
Mindre repor och slagmärken. En listskada. Två nyckelbeslag saknas. Nedre låda låst.
Nyckel/nycklar finns.