385090. IDEALISIERTE PFERDE AN DER TRÄNKE. Målning i jugendstil, signerad J. Bungartz.
Olja på kartong, daterad omkring 1940, signerad i nedre mitten, guldram. Mått ca. 44 x 40 cm ram.
Höger hälften av bilden med tecken på ålder (tryckmärke), ram delvis stötte.