TEKANNA samt KANNA, stengods, Gunnar Nylund, Rörstrand.

384922. TEKANNA samt KANNA, stengods, Gunnar Nylund, Rörstrand.

Brun- och grönglaserat stengods. Höjd 21-23 cm.

Tekanna med nagg. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 129