FIGURINGRUPP, porslin, Meissen, 1800-talets slut.

384860. FIGURINGRUPP, porslin, Meissen, 1800-talets slut.

Mytologiskt motiv med Hermes och Afrodite. Höjd 21 cm, längd 13 cm.

Mindre nagg på blombukett. Lagning på textil hängande på Hermes.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 912