KARAFFER, 2 st. Glas, varav ena med etsad dekor, 1900-talets första kvartal.

384704. KARAFFER, 2 st. Glas, varav ena med etsad dekor, 1900-talets första kvartal.

Karaff i grön/grå glasmassa, etsad dekor av rovfågel och svan samt slipat glas, höjd 32 cm
Karaff i gul glasmassa, propp med kedja i nysilver från GAB, höjd 20 cm.

Repor på karaffernas undersida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 003