MINIATYRER, 4 st, stengods, bl a Bernt Friberg, Gustavsberg.

384247. MINIATYRER, 4 st, stengods, bl a Bernt Friberg, Gustavsberg.

1 st skål i blå harpälsglasyr, signerad B Friberg, Gustavsberg, höjd 4 cm
1 st skål i brun/grön glasyr, signerad Harry Christian Stålhane, Rörstrand, höjd 3 cm
2 st vaser i grön/brun glasyr signerade JA (John Andersson, Höganäs, höjd 4 cm respektive 6 c.

Skål Friberg med mindre bottennagg och Ståhlhane med mindre kantnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 543