BYRÅ, gustaviansk stil, med marmorskiva, 1900-tal.
383992. BYRÅ, gustaviansk stil, med marmorskiva, 1900-tal.
Fanerad byrå med grön, lös och profilerad marmorskiva samt två lådor
Framsidig medaljong med intarsia av blommor
Dragbeslag i mässing i form av lagerkransar
Höjd 76 cm
Bredd 77 cm
Djup 42 cm.
Höjd 76 cm
Bredd 77 cm
Djup 42 cm.