LAPIS LAZULI DESIGNER RING signerad B.Conradt Idar-Oberstein.

383984. LAPIS LAZULI DESIGNER RING signerad B.Conradt Idar-Oberstein.

Den stora designerringen är gjord av massivt sterlingsilver och helt förgylld i 585 gult guld. Den bär logotypen för Bernhard Conradt, Idar-Oberstein.
Ringhuvudet bär en oval lapis lazuli cabochon av vacker kungblå färg (25,4 x 16,7 mm) och placeras parallellt med ringbandet.
RG 59 = ringbandets innerdiameter 19 mm
Ringhuvud 28,7 x 18,5 mm, vikt 9,2 gram.

Mycket välskött skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mycket välskött skick.

Inter-Arte
Antal besök: 1 336