BYRÅ gustaviansk stil av Hauptmodell med marmorskiva. 1900-tal.

383803. BYRÅ gustaviansk stil av Hauptmodell med marmorskiva. 1900-tal.

Rik dekor av gjuten mässing samt intarsia. Fronten med musicerande putti, sidorna med festonger. Profilerad stenskiva av brun marmor. Längd 111, bredd 47, höjd 85 cm.

Bruksskick.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 559