383777. KARL KONRAD SIMONSSON. Månljus över vik. Olja på pannå, signerad Konrad Simonsson.
Dramatiskt månbelyst skymningslandskap vid sjö. A tergo etikett Axel Abrahamson ramaffär Karlskrona.
50x80 cm. Ramad 64x93 cm.
Krakelyr, smärre färgbortfall.
Smuts.