KLAFFBORD, empire, 1800-tal.

383643. KLAFFBORD, empire, 1800-tal.

Fot med skuren dekor av delfiner, benavslut av brons med hjultrissor. Imiterade lådor.
Total längd inkl klaffar ca 135 bredd 78 höjd 79 cm.

Proveniens: Portugisisk diplomatfamilj.

Slitage, omfattande fanerskador, maskstunget, renoverat, kompletterat, färgbortfall, fläckar. En knopp saknas på imiterade lådfronter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 629