383643. KLAFFBORD, empire, 1800-tal.
Fot med skuren dekor av delfiner, benavslut av brons med hjultrissor. Imiterade lådor.
Total längd inkl klaffar ca 135 bredd 78 höjd 79 cm.
Proveniens: Portugisisk diplomatfamilj.
Slitage, omfattande fanerskador, maskstunget, renoverat, kompletterat, färgbortfall, fläckar. En knopp saknas på imiterade lådfronter.