ALLMOGESAMLING, 3 delar, Taserudsstake, Ljussax, Ask,18/1900-tal.

383512. ALLMOGESAMLING, 3 delar, Taserudsstake, Ljussax, Ask,18/1900-tal.

Taserudsstake otydligt stämpelsignerad Arvika, höjd 25 cm.
Ljussax mässing, längd 16 cm.
Näverask Längd 15 cm,
Bredd 8 cm.
Höjd 10 cm.

Ålders samt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ljussax mässing, längd 16 cm.
Näverask Längd 15 cm,
Bredd 8 cm.
Höjd 10 cm.

Ålders samt bruksslitage.

Antal besök: 830