383508. SPEGEL, med konsolskåp, mahogny, 1800-tal.
Skåpet med bakomliggande hyllplan samt låda.
Skåp längd 65,5, bredd 44, höjd 103 cm
Spegel höjd 85, bredd 57 cm.
Spegeln med smärre slitage samt senare bytt glas. Skåpet med bruksslitage, repor samt slagmärken. Sprickor i faneren. Ena gångjärnet lite löst.