383212. BESTICK MED PÄRLEMORSKAFT, 37 delar, Sheffield, England, 1900-tal.
Pärlemor skaft och nysilver:
8 fiskknivar, längd ca 20 cm
5 fiskgafflar, längd 198 cm.
8 skedar, snarlika, längd ca 15,5 cm.
Pärlemor och rostfritt:
8 gafflar, längd ca 15,5 cm.
8 knivar, längd 16 cm.
Slitage, några skaft lösa, omlimmade samt skeva.