MATSERVIS, porslin, "Brittish Scenery", Booths, England, 1900-tal.

383175. MATSERVIS, porslin, "Brittish Scenery", Booths, England, 1900-tal.

12 djupa tallrikar diameter 25 cm
12 tallrikar diameter 25 cm
8 tallrikar diameter 22 cm
11 tallrikar diameter 18 cm
4 uppläggningsfat längd 29 - 36 cm
4 uppläggningsskålar längd 21 - 26,5 cm
2 såskannor höjd 10 - 14,5 cm.

Smärre slitage samt några delar med krackeleringar, såskanna med avslag.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 tallrikar diameter 25 cm
8 tallrikar diameter 22 cm
11 tallrikar diameter 18 cm

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 3 051