383080. SKRIVSKÅP, med vitrindel, engelsk stil, 1900-tal.
Skrivskåp med underdel bestående av lådor, skrivdel med läderklädd skrivskiva samt bakomliggande inredning, överdel med vitrinskåp
Längd 76, bredd 46, höjd 187 cm.
Bruksslitage, repor samt slagmärken. En större skada på övre toppkant.