GÅDOCKA, massa/komposition, delvis trä, omärkt, omkring 1900-talets mitt.

382876. GÅDOCKA, massa/komposition, delvis trä, omärkt, omkring 1900-talets mitt.

Docka med gå-funktion när man håller i en hand, vrider på huvudet vid gång. Kan blunda, metallögon. Ljudfunktion fungerar ej.
Längd ca 80 cm.

Ljudfunktion fungerar ej. Slitage, skador, möjligen retuscher. Kläder ej original.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 80 cm.

Antal besök: 853