Fanerad i björk samt rotfaner. Smålådor bakom klaff. Längd 108 bredd 50,5 höjd 130,5 cm.
OBS! Mycket tung.
Nyckelbrickor saknas. Fanerskador. Torrsprickor.
Nyckel/nycklar finns.