12 mockaskedar i schatull, märkta HH 830 S, vikt 108 gram
Smörskål, nysilver, England, höjd 11 cm
Cigarettetui, längd 11 cm, utländska stämplar, vikt 170 gram
Cigarettetui, längd ca 8,5 cm, svenska stämplar, vikt 63 gram.
Bruksslitage, bägge cigarettetui med repor och smärre bucklor.