382778. BAROMETER, kvicksilver, Preisler Malmö.
Höjd; 1 meter, dubbla skalor samt termometer, märkt i nederkant med Preisler Malmö, fordral i ek, 1900-tal, Dansk text.
Bruksslitage.
Barometerns vätskorna har separerat delvis.
Tråd för att ändra referensvärdet av.