BAROMETER, kvicksilver, Preisler Malmö.

382778. BAROMETER, kvicksilver, Preisler Malmö.

Höjd; 1 meter, dubbla skalor samt termometer, märkt i nederkant med Preisler Malmö, fordral i ek, 1900-tal, Dansk text.

Bruksslitage.
Barometerns vätskorna har separerat delvis.
Tråd för att ändra referensvärdet av.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 2 803