SVEN LIDBERG. Boken om SVEN LIDBERG. bibliofiutgåvan med tillhörande grafiska blad.
382742. SVEN LIDBERG. Boken om SVEN LIDBERG. bibliofiutgåvan med tillhörande grafiska blad.
Göteborg, Majornas förlag, 1993. 31x22. 192 s. 111 färgreproduktioner (47 helsides) i katalog över målningar, grafiska blad m.m., samt 40 andra foton och reproduktioner i färg. Dekorerat förlagsband med skyddsomslag Bibliofilutgåva ex 298/499 i exklusiveband. Signerad i boken och litografin. .