GRYTA på tre ben. KAFFEKANNA. Koppar. 1800-tal.

382723. GRYTA på tre ben. KAFFEKANNA. Koppar. 1800-tal.

Gryta höjd ca 32 cm, diameter ca 32 cm.
Kaffekanna med trähandtag, höjd ca 18 cm.

Kaffekanna med bucklor.
Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kaffekanna med bucklor.
Bruksslitage.

Antal besök: 1 043