3826756. Egon Eiermann, skrivbord/bord för Richard Lampert.
Konstruktion: 1953.
Lös MDF-skiva belagd med melamin i äggskalvit. Svart metallram Metallisk grafitförlängning.
ca H. 69-85 cm x B 160 cm x D 80 cm.
tecken på ålder och slitage. Smuts på bordsskivan, stötar och repor.