Egon Eiermann, skrivbord/bord för Richard Lampert.

3826756. Egon Eiermann, skrivbord/bord för Richard Lampert.

Konstruktion: 1953.
Lös MDF-skiva belagd med melamin i äggskalvit. Svart metallram Metallisk grafitförlängning.

ca H. 69-85 cm x B 160 cm x D 80 cm.

tecken på ålder och slitage. Smuts på bordsskivan, stötar och repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Konstruktion: 1953.

Antal besök: 688