RING, granat, 6 briljantslipade diamanter, silverpläterad.

382650. RING, granat, 6 briljantslipade diamanter, silverpläterad.

Ringband stämplade 925 silver och*EA* i oval, komplett förgyllning i 333 gult guld, snygg granatring, ringhuvud set med en rund fasetterad granat av ca 7 mm diameter i vacker färg, dekorerad ring axlar set med 6 briljantslipade diamanter av 0,5 mm storlek vardera, vackert bevarade, ringstorlek 60, vikt 4,10 gram.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 925