ANDERS ZORN. "Sommar", etsning, 1907, signerad med blyerts.

382518. ANDERS ZORN. "Sommar", etsning, 1907, signerad med blyerts.

Plåtmått 17,8 x 12,2 cm.
Dagmått 19,7 x 14 cm
Bladmått 21,7 x 15,5 cm.
Totalmått inkl ram 48,5 x 38 cm.

Gulnad, tejpad med "Målartejp", bruksslitage.

Anders Zorn (1860–1920)

Gör en kostnadsfri värdering!

Plåtmått 17,8 x 12,2 cm.
Dagmått 19,7 x 14 cm
Bladmått 21,7 x 15,5 cm.

Anders Zorn (1860–1920)

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 601