LÄSLJUSSTAKE, empire 1800-tal, proveniens Kronovalls slott.

382160. LÄSLJUSSTAKE, empire 1800-tal, proveniens Kronovalls slott.

Läsljusstake, empire, 1800-tal.
Inköpt på Kronovalls slottsauktion, 1980-tal
Höj och sänkbar, på marmorsockel
Sockel, 16 x 10 cm
Höjd 35 cm.

Saknar plåtskärm, 1 st mutter
Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sockel, 16 x 10 cm
Höjd 35 cm.

Saknar plåtskärm, 1 st mutter
Bruksslitage.

Antal besök: 1 556