FAT, Emaux de Longwy, "Pies Grieches", glaserat lergods. 1900-talets första hälft. Frankrike.

381801. FAT, Emaux de Longwy, "Pies Grieches", glaserat lergods. 1900-talets första hälft. Frankrike.

Diameter 38 cm.
Höjd ca 7 cm.
Hand dekorerad av Justin Masson.

Bruksslitage, obetydlig nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 38 cm.
Höjd ca 7 cm.

Bruksslitage, obetydlig nagg.

Antal besök: 2 402