381795. SKÅL, glas, i schatull, "Sofiero" Gunnar Cyrén, Orrefors.
Skål med texten För nit och redlighet i rikets tjänst
Signerad Orrefors Gunnar Cyrén, etikettmärkt
Diameter 24, höjd 15,5 cm
Träschatull med plakett.
Schatull med repor, i övrigt ingen anmärkning.