SKÅL, glas, i schatull, "Sofiero" Gunnar Cyrén, Orrefors.

381795. SKÅL, glas, i schatull, "Sofiero" Gunnar Cyrén, Orrefors.

Skål med texten För nit och redlighet i rikets tjänst
Signerad Orrefors Gunnar Cyrén, etikettmärkt
Diameter 24, höjd 15,5 cm
Träschatull med plakett.

Schatull med repor, i övrigt ingen anmärkning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 24, höjd 15,5 cm
Träschatull med plakett.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 652