SKÅL, Gunnar Nylund, Rörstrand, stengods, 1940/50-tal.

381537. SKÅL, Gunnar Nylund, Rörstrand, stengods, 1940/50-tal.

Andra sortering. Harpälsglasyr i blåa nyanser. Märkt R Sweden GN AXK undertill.
Höjd ca 12 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 12 cm.

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 435