FIGURINER, 3 st, varav 2 st Royal Dux, porslin, 1900-tal.
381439. FIGURINER, 3 st, varav 2 st Royal Dux, porslin, 1900-tal.
Kvinna i klänning hållandes bukett, Royal Dux, Tjeckoslovakien, höjd 20 cm.
Uppklädd herre, Royal Dux, Tjeckoslovakien, signerad Wanke(?) höjd 24,5 cm.
Kurtiserande par, omärkt, höjd 27,5 cm.
Bruksslitage, kurtiserande paret med smuts samt mannen med avslagen tumme.