MATSALSMÖBEL, 7 delar, "Axet", gustaviansk stil, 1900-tal.

381000. MATSALSMÖBEL, 7 delar, "Axet", gustaviansk stil, 1900-tal.

4 st stolar samt bord. Klädsel av gustavianskt stiltyg.
Skuren dekor med fleuroner, kannelyr och räfflor.
Bordets längd utan skivor 136 cm, med skivor 232 cm.
Bredd 100 cm.

Bruksslitage. Fläckar på två sitsar. Repa på en skiva.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bredd 100 cm.

Antal besök: 7 827