SILVERSKEDAR, Engelsk Snäck, J.G Åhlen, 1800-tal.

380968. SILVERSKEDAR, Engelsk Snäck, J.G Åhlen, 1800-tal.

Modell Engelsk Snäck 22 delar:
Kaffeskedar 4st, 15 cm, 1872-1873
Bordsskedar 6st, 18 cm, 1887, monogramgraverade
Matskedar 12st, 21,5 cm, 1887-1890, monogramgraverade
Samt:
Såsslev, 19 cm, okänd modell, 1883.
Sked, 17 cm, okänd modell, graverad , 1898.
Totalvikt 1217g.

Ålders samt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Samt:
Totalvikt 1217g.

Ålders samt bruksslitage.

Antal besök: 1 704