10 fat, diameter, 23 cm.
10 fat, diameter, 20 cm.
10 fat, diameter, 16 cm.
10 djupa tallrikar, diameter, 24 cm.
Uppläggningsfat, 35 cm, 31 cm, 2 st, 29 cm, 2 st 29 cm
Såssnipa, höjd ca 8 cm.
Terrin med lock, 21 x 30 cm, höjd ca 21 cm.
Bruksslitage, repor, sliten guldkant.
10 fat, diameter, 23 cm.
10 fat, diameter, 20 cm.
10 fat, diameter, 16 cm.
Såssnipa, höjd ca 8 cm.