380690. MATSALSMÖBEL, 7 delar, Ambassadör, Carl Malmsten, Åfors Möbelfabrik, 1900-tal.
Stol rygghöjd 95 cm . Extra överdragsklädsel.
Bord
Längd 150 cm
Bredd 98 cm
Höjd 75 cm
3 Iläggsskivor med bredd 58 cm medföljer.
Bruksslitage. Bordskivan något solblekt.Mindre fanerskada på bordsskivan.