CHIFFONJÉ nyrokoko 1800-talets andra hälft.

380429. CHIFFONJÉ nyrokoko 1800-talets andra hälft.

Valnöt med 4 lådor och skrivklaff. Inredning med 9 lådor och lucka. Nyckelhålsbussningar av präglat läder, hörndekor av skurna blommor. Bredd 104, höjd 153, djup 47 cm.

Slitage, sprickor med lagning på luckan, brännskadad skrivskiva.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 433