Fanerat med björk och masurbjörk, luckorna med profilerade romber. Skåpet inrett med hyllor, lådor och bestickshållare. Nycklar medföljer. Längd 115, bredd 51, höjd 220 cm.
Slitage och skador.
Slitage och skador.