380110. DIVERSE GLAS, KERAMIK m.m. 21 delar. Bland annat "Fauna", Oiva Toikka.
Enligt bild. Fat, skålar, figuriner samt orientaliska föremål. Bing & Gröndahl, Uppsala Ekeby med mera.
Slitage. Nagg. Ej fullständigt genomgånget.
OBS! Blåvit urna tillhör ej utropet. Uppdaterat 26/1 kl. 15.40.