379928. MICHAEL HUTH, Ett litet urval av nio grafik.
(född i Kronach 1959, bor och arbetar i Breitengüßbach och Rentweinsdorf) ”Der Himmel über Breitengüßbach”, I+II 1985, upplaga 50 vardera; portalbild 1985, på baksidan med detaljerat personligt personligt personligt brev (skrapspår); ”Fisketrålare nära Armação, Brasilien”, 12/20; randig person, 1986, 24/70; figur bild, 1988, på baksidan med detaljerat följebrev; ”Från livet av en bra-för-ingenting - tankar om arabiska siffror”; två nyårs gratulationskort, 1985 och 1989. Olika tekniker såsom träsnitt, litografi m.m. i olika format från 16 x 38 till 63 x 46 cm. Alla signerade för hand.