KERAMIK, GLAS och METALL, bl.a. Royal Copenhagen, "Röd Rubin" Gefle.
37990. KERAMIK, GLAS och METALL, bl.a. Royal Copenhagen, "Röd Rubin" Gefle.
Fat, "Röd Rubin", Gefle, längd ca 26 cm.
Sjöhundar, ett par, höjd ca 22 cm.
Vaser, 2 st, porslin, Royal Copenhagen.
Assietter, 5 st, Gustavsberg.
Figurin, Hummel, Goebel.
Bruksslitage. Hundar med krackelyr. Lagad hals på hummelfigurinen.
Assietter, 5 st, Gustavsberg.
Figurin, Hummel, Goebel.