GLAS och KERAMIK, 27 delar, bl.a. Gustavsberg, Orrefors, Arabia, 1900-tal.

37942. GLAS och KERAMIK, 27 delar, bl.a. Gustavsberg, Orrefors, Arabia, 1900-tal.

Assietter, 5 st, "Koka", Rörstrand.
Glasskålar och vaser bl.a. Orrefors, Arabia.
Fat, Almunia, Danmark.
Vas, "Våga", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, höjd ca 8 cm.
Konade glas, 12 st.

Saltkar, ett par, glas, mm.

Saltkar med nagg, en glasskål med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fat, Almunia, Danmark.
Konade glas, 12 st.

Saltkar, ett par, glas, mm.

Antal besök: 852