HOLMSTRÖM & SVENSSON. Bohuslän, Allhems, bibliofilutgåvan med signerad etsning.

379415. HOLMSTRÖM & SVENSSON. Bohuslän, Allhems, bibliofilutgåvan med signerad etsning.

Allhems Förlag, Malmö 1963. Andra omarbetade upplagan. 513, (3) sidor. Folio i förlagets röda marokängband med förgylld rygg- och pärmdekor. Nr. 35 av bibliofilupplagans 333 numrerade exemplar med en originaletsning av C. T. Holmström, monogramsignerad och daterad i plåten. 30x24 cm. magnifikt Illustrerad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 234