379350. VÄGGLAMPA, stengods 1900-talets mitt. Förmodligen Tilgmans, märkt T p metallfästet.
Dubbelriktad vägglampa.
Polykrom dekor av stiliserade blommor.
Monterad på väggfäste av teak och metall.
Höjd 26 cm.
Nagg nederkant.
Bruksslitage.
Ej funktionstestad.