VASER 2 st, stengods, Bruno Karlson EGO Stengods samt Gunnar Nylund Rörstrand.

379281. VASER 2 st, stengods, Bruno Karlson EGO Stengods samt Gunnar Nylund Rörstrand.

Vas, fläckmönster, Bruno Karlsson, Ego Stengods Atelje, höjd ca 22 cm.
Vas, ljus, Gunnar Nylund Rörstrand, höjd ca 22,5 cm.

Kraftiga fläckar på G Nylund. Slitage, repor. Mindre bottenagg på B Karlsson.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 135