BERNDT FRIBERG. Skål, stengods, Gustavsberg Studio, årsbokstav E (1963), signerad med studiohand.

379103. BERNDT FRIBERG. Skål, stengods, Gustavsberg Studio, årsbokstav E (1963), signerad med studiohand.

Grön harpälsgrasyr.
Höjd ca 8 cm.
Längd 11 cm.

Smärre slitage, spricka på mynning (ca 5 mm lång på utsida, ca 3 mm lång på insidan).

Berndt Friberg (1899–1981)

Gör en kostnadsfri värdering!

Grön harpälsgrasyr.
Höjd ca 8 cm.
Längd 11 cm.

Berndt Friberg (1899–1981)

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 214